Obecné informace
Ministerstvo pro místní rozvoj ČR, které spravuje Integrovaný regionální operační program (IROP), dne 29. listopadu 2022 vyhlašuje 31. výzvu IROP - Podpora rozvoje a dostupnosti zdravotní následné péče - SC 4.3 (MRR) a 32.výzvu IROP - Podpora rozvoje a dostupnosti zdravotní následné péče - SC 4.3 (PR). Zaměření výzev se liší dle kategorie regionů.
Pro žadatele je připraveno ve výzvách téměř 1,9 mld. Kč z Evropského fondu pro regionální rozvoj (EFRR), z toho ve výzvě č. 31 celkem 1,22 mld. Kč a ve výzvě č. 32 celkem 680 mil. Kč.
Výzvy jsou zaměřeny na aktivitu A) Zvýšení kvality a rozšíření spektra poskytované následné lůžkové péče, v rámci, které jsou podporovány modernizace a rekonstrukce lůžkových oddělení poskytujících následnou péči nebo na aktivitu B) Zvýšení dostupnosti následné lůžkové péče v regionech s nedostatečným pokrytím, v rámci, které jsou podporovány modernizace a rekonstrukce lůžkových oddělení, které budou nově sloužit k poskytování následné péče.
V aktivitě A obou výzev mohou žádat poskytovatelé následné lůžkové péče (nebo jejich zřizovatalé/zakladatelé, kteří poskytují alespoň jeden z níže uvedených typů zdravotní péče s vykazovanými kódy ošetřovacích dnů (OD) dle vyhlášky č. 134/1998 Sb., kterou se vydává seznam zdravotních výkonů s bodovými hodnotami, ve znění pozdějších předpisů:
- rehabilitační následná péče 00022,
- pneumologická a ftizeologická následná péče 00023,
- následná dětská rehabilitační péče 00027,
- následná dětská pneumologická péče 00028,
- následná dětská ostatní péče 00029.
V aktivitě B obou výzev mohou žádat poskytovatelé akutní lůžkové péče (nebo jejich zřizovatalé/zakladatelé), kteří mají na tuto péči smlouvu s VZP a doloží souhlas kraje a VZP k novým/restrukturalizovaným lůžkům, na kterých bude poskytována následná lůžková péče ve výše uvedených OD. Dále musí doložit návrh na vyhlášení VŘ na poskytování následné lůžkové péče.
Předmětem projektů může být infrastrukturní výstavba, přestavba a modernizaci pokojů či prostor pro individuální práci s pacienty nebo zavádění péče zdravotních odborností multidisciplinárních týmů – například: pořízení ergoterapeutického vybavení a rehabilitačních pomůcek. Výzvy také umožňují vybudovat infrastrukturu a pořídit vybavení pro péči o specifické pacienty, jako jsou pacienti s morbidní obezitou nebo pacienti s postcovidovým syndromem.
Seminář pro žadatele k 31. a 32. výzvě IROP
Řídicí orgán IROP spolu s Centrem pro regionální rozvoj České republiky (dále Centrum) pořádají v pátek 9. prosince 2022 seminář pro žadatele k 31. a 32. výzvě IROP Podpora rozvoje a dostupnosti zdravotní následné péče. Na semináři budete detailněji seznámeni s parametry výzev, podporovanými aktivitami, způsobilými výdaji, postupem pro podání žádosti o podporu v MS2021+ apod.
Příručky k Monitorovacímu systému MS2021+
Postup pro podání žádosti o podporu v Monitorovacím systému MS2021+ naleznete v připojených dokumentech. Ostatní příručky jsou ke stažení na stránce MS2021+.
Konzultační servis IROP
Dotazy k výzvám a přípravě projektových žádostí je možné podávat přes
konzultační servis IROP.
Kontrolní listy pro kontrolu formálních náležitostí a přijatelnosti
Tvoří navazující dokumentaci k výzvě, zpracovávají se pro jednotlivé výzvy a jsou zveřejněny společně s vyhlášením výzvy na stránkách Centra -
kontrolní listy.
Leták - 8 tipů, jak zviditelnit Váš projekt
Řídicí orgán IROP připravil pro období 2021-2027 v letáku několik tipů, jak je možné upozornit na přínosy svého projektu. I vy tak pomůžete propagovat podporu, kterou poskytuje Evropská unie.
Statistiky k výzvě - 5. 6. 2023
Finanční alokace výzev (příspěvek EU) |
1 219 330 589 Kč |
Finanční prostředky v zaregistrovaných žádostech o podporu bez nedoporučených a odstoupených projektů |
436 869 704 Kč |
Počet zaregistrovaných žádostí o podporu bez nedoporučených a odstoupených projektů |
15 |
Naplnění alokace výzvy |
35,8 % |