Aktuální informace

MMR: Opět proplácíme žádosti o platbu v IROP

Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) v polovině ledna 2021 obnovilo bezhotovostní platby z účtu MMR pro projekty Integrovaného regionálního operačního programu (IROP) , k jejichž pozastavení došlo v souvislosti s prováděním roční účetní závěrky MMR za rok 2020. Příjemcům IROP se tedy opět začaly proplácet žádosti o platbu.

Zaměření prostředků z REACT-EU bylo schváleno Monitorovacím výborem IROP

Dne 14. ledna 2021 byla Monitorovacím výborem IROP schválena revize Programového dokumentu IROP ve verzi 2.0. Jedná se o podstatnou revizi Programového dokumentu IROP, která do stávajících specifických cílů včleňuje 2 nové specifické cíle v souvislosti s dodatečně poskytnutými finančními prostředky z ...

MMR: IROP vloni proplatil 3 168 projektů za 22 miliard Kč

Integrovaný regionální operační program (IROP), který spravuje Ministerstvo pro místní rozvoj, v loňském roce proplatil 3 168 projektů v celkové výši dvaadvaceti miliard korun. V září 2020 navíc proběhlo tvz. druhé přezávazkování, které umožnilo z úspor realizovaných projektů podpořit dalších 355 ...

Stát prostřednictvím výhodných úvěrů pokračuje v podpoře zateplování bytových domů

Ministerstvo pro místní rozvoj prostřednictvím výzev z Integrovaného regionálního operačního programu podporovalo energetické úspory v bytových domech. Vzhledem ke skončení výzev ministerstvo přichází s výhodnými úvěry pro majitele bytových domů a bytová družstva na zateplení. Žádosti přijímá Státní fond podpory investic, který má pro bezúročné úvěry připravenu 1 miliardu korun.

Byly upřesněny parametry podpory  ReactEU pro zdravotnictví

V návaznosti na jednání Koncepční pracovní skupiny pro rozvoj a posílení odolnosti systému českého zdravotnictví s ohledem na využití prostředků ReactEU Ministerstvo zdravotnictví upřesnilo další parametry podpory v rámci nového investičního nástroje ReactEU.

Všechny novinky

Sledujte nás

Kalendář akcí a výzev