Aktuální informace

Dostálová: Celá druhá tranše prostředků REACT-EU bude využita na dofinancování projektů z 98. výzvy
13. 9. 2021

Vláda dnes schválila návrh Ministerstva pro místní rozvoj (MMR) k využití druhé tranše prostředků REACT-EU ve výši cca 208 mil. EUR (cca 5,4 mld. Kč). Z důvodu vysokého převisu poptávky projektů v oblasti zdravotnictví v první tranši REACT-EU a vzhledem k potřebě připravit zdravotní systém v ČR na ...

Vzdělání je tou nejlepší investicí. IROP podpořil vzdělávací projekty za 23,7 mld. Kč
6. 9. 2021

Vzdělávání v Integrovaném regionálním operačním programu (IROP) představuje více než šestinu podpořených projektů. Celkem byly k začátku září z IROP podpořeny téměř 3 tisíce projektů za 23,7 mld. Kč. Díky evropským dotacím tak mohou žáci a studenti využívat například 4 164 nových učeben s moderním vybavením, které přispějí k přípravě na budoucí zaměstnání.

Dostálová: Více než 9 000 nových míst pro předškoláky vznikne díky IROP
1. 9. 2021

Integrovaný regionální operační program (IROP), který spravuje Ministerstvo pro místní rozvoj, podpořil na 386 projektů mateřských škol za téměř 5,4 miliardy korun. Dotace tak umožní zvýšit kapacitu školek o více než 9 000 míst.

MMR: Integrované nástroje v IROP bourají hranice mezi velkými městy a obcemi
27. 8. 2021

Česko má v integrovaných nástrojích, které jsou další součástí dotačních příležitostí Integrovaného regionálního operačního programu (IROP), k dispozici 20 miliard korun určených pro městské oblasti. 17,6 miliardy korun už je rozděleno mezi 930 projektů, z toho v integrovaných územních investicí (ITI) ...

S novým školním rokem startuje SOUTĚŽ IROP OČIMA DĚTÍ
25. 8. 2021

IROP očima dětí je soutěž určená pro instituce, které se věnují dětem ve školkovém a mladším školním věku (2 - 11 let). Děti mají společně s učiteli a vychovateli za úkol kreativně ztvárnit 7 uměleckých výtvorů reprezentující projekty, které byly podpořeny z IROP, a tím IROP přiblížit lidem.

Všechny novinky

Sledujte nás

Kalendář akcí a výzev